Welcome, Guest
Please Login or Register.    Lost Password?

Kalendar regata HR kup 2011
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1234
TOPIC: Kalendar regata HR kup 2011
Čipo
Moderator
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male hrvoje.cipcic.bragadin hrvoje@c-b.hr Location: Zagreb Birthday: 08/01
Re:Kalendar regata HR kup 2011 7 Years, 2 Months ago Karma: 1
Također bi možda bilo dobro da sljedeće godine sa regatama u kupu poćnemo već krajem 3. ili početkom 4. mjeseca tako da bi se otvorio prostor za još koju regatu. Molim sve klubove da se izjasne sa željama termina održavanja regata za sljedeću godinu da to na vrijeme možemo posložiti.

The administrator has disabled public write access.
Čipo
Moderator
graph
Gender: Male hrvoje.cipcic.bragadin hrvoje@c-b.hr Location: Zagreb Birthday: 08/01
Vezano uz prijedlog 1 hour racea, mišljenja sam da s obzirom da speed uzima sve više maha i da je već tako i tako dosta natjecatelja prijavljeno u GPS Team challenge preko Srećkove WKC stranice, predlažem da za sljedeću godinu na postojećim regatama i službeno uvedemo i GPS speed natjecanje jer isto bi doprinjelo atraktivnosti i masovnosti regata a ne bi organizatorima oduzimalo dragocjeno vrijeme kada puše jer ne bi trebali ništa posebno organizirati već samo obrađivati rezultate.

Moja ideja bi bila da se na nivou cijele sezone to organizira u dvije varijante:

1. kao disciplinu uz druge slalom i formula discipline po regatama, dakle na svakoj regati bi se natjecatelji prijavili i u GPS speed-u te bi se na kraju te regate izbacili rezultati i poredak (nešto slično kao što su Splićani organizirali ove godine u Vignju u sklopu One hour race-a)

2. za cijelu sezonu (npr od 1.3. do 31.10) bi se organizirao CRO GPS Speed Challenge 2011 gdje bi bila slična pravila kakva sada postoje na stranici WKC i GPS ljestvici ili u drugim zemljama: link

Razmišljam možda i da bi trebalo uvesti dvije kategorije jednu u kojoj bi se dozvolila upotreba sve opreme i jednu u kojoj bi bila zabranjena upotreba čistih speed dasaka (koje su deklarirane kao takve ili uže od npr. 54 cm) tako da bi se i amateri mogli uključiti bez bojazni da neće moći napraviti dobar rezultat prema onima koji eventualno nabave čiste speed daske.

Ja sam u tom pogledu već pitao Srećka sa WKC koji je rekao da se ne bi imao vremena uključiti u to jer je i sada već rastrgan sa poslom oko svoje stranice ali vjerujem da bi svojim iskustvom sigurno pomogao u savjetima.

Molim čim prije odgovore jer bi onda to trebalo uvrsiti i u pravilnik.

Ovo postam i u forumu pod pravilnik natjecanja.

Marko CRO-133
Fresh Boarder
graphgraph
Mislim da je ponovno uvodjenje B divizije odlican prijedlog. To bi olaksalo pristup regatama onima koji tek pocinju, a i u slucaju velikog broja natjecatelja ne bi trebalo voziti kvalifikacije i toliko heatova. Vjerovatno bi se od 30ak natjecatelja koji su obicno na regatama pola prijavilo u A diviziju i pola u B tako da bi imali samo 2 heata po trci?

Tonkov prijedlog za drzavno na jesen je isto dobar. Problem bi mogao biti samo vjetar koji na jesen puse vjerovatno manje ucestalo (ali i jace?) nego u proljece/ljeto. Mozda bi bilo dobro rijesenje da se prijavi drzavno od vikenda do vikenda i onda se ovisno o prognozi skrati ili od subote do utorka ili od srijede do nedjelje? Danas su prognosticki modeli dovoljno dobri da se moze par dana unaprijed predvidjeti kakva je otprilike situacija.

Sto se tice speeda, ja sam za, ali vidim jedan potencijalni problem (kojeg prije nisam bio svjestan). Primjecujem da trackpoint GPS uredjaji pokazuju znatno vece brzine od doppler uredjaja i ne znam koliko bi natjecanje bilo fer ako neki koriste jedan, a drugi drugi GPS? Vjerovatno bi nastala navala na trackpoint GPS-ove Mislim da vani na natjecanjima trackpoint rezultate uopce ne priznaju jer su nepouzdani

Pozdrav
Marko

Čipo
Moderator
graph
Moje je mišljenje da je ideja sa B divizijom promašena jer da nije ona bi se održala i danas. Na regatama često imamo premalo dana i za regularno natjecanje (voze se po 1,2 plova) tako da bi uvođenje B divizije iziskivalo dodatno vrijeme a što je u suprotnosti sa trendom da se regate ograniče na 3 dana (vikend i jedan radni dan). Kao što sam već ranije naveo na Vignju su neki pokazali da se i sa lošom opremom može do dobrog rezultata (vjerojatno teže po 11, 12 čv. ali na preko 15 su razlike puno manje) tako da manjak opreme nije uvijek izgovor.

Što se pak tiće korištenih GPS uređaja njihova točnost se može utvrditi i ako se stvarno pokaže da su jedino dopleri mjerodavni možemo u pravilniku propisati da se oni moraju korisiti i to je to. Iako vidim da ostala GPS speed stranica i dalje prihvaća rezultate iz određenih Garmina i dr. uređaja kao mjerodave ali to su formalnosti. Kako je cijena GPS uređaja kao cijena jednog buma zo nije neki znatniji trošak a dosta natjecatelja ih već tako i tako ima.

adi
Fresh Boarder
graphgraph
Re:Kalendar regata HR kup 2011 7 Years, 1 Month ago Karma: 0
Pozdravljam interes za GPS speedsurfing. Mislim da je u posljednje vrijeme ipak upravo to doprinjelo povećanom angažmanu mnogih rekreativaca, a potencijalno i propagiranju windsurfinga općenito.

Problem s GPS-uređajima je velik, čak i kod doplera (zato je stoji inicijativa da se mjeri s DVA GT-31 uređaja istodobno), posebice ako se održava službeno natjecanje i decimale odlučuju. Ali, što je tu je - barem nekakva pristupačna metoda mjerenja rezultata.

GPS event, kao što je to običaj na GPS speed surfing web isteu, se može organizirati relativno lako, primjerice kao otvoreno natjecanje u HR vodama, tijekom sezone. To nema problema i bilo bi odlično.

Predlažem barem jedno posebno GPS speed natjecanje godišnje. Naravno, tu je stvarno potrebna fleksibilnost u terminu, jer vjetar jednostavno mora biti dovoljno jak. Nekolicina nas je već razmišljala o tome, ali bilo bi mnogo bolje da iza toga stoji službena organizacija. U takvom slučaju vjerujem da bi se našlo onih koji se mogu ii osobno angažirati oko sponzora i organizacije.

Veledar, Damir
Fresh Boarder
graphgraph
Re:Kalendar regata HR kup 2011 7 Years, 1 Month ago Karma: 0
Freestyle će se 2011 godine na inicijativu mojih prijatelja iz KJD BIbinja i našu podršku Kjd Fortunal Zadar vjerojatno organizirati u Bibinjama. Svaka čast Podstrani ali vrijeme je i da netko drugi to proba dići na veći nivo, a ja vjerujem da će se to dogoditi kroz KJD Bibinje. Novčanu i ljudsku podršku imaju od mjesta, a pokazali su već kroz par revijalnih regata da su to sposobni napraviti. Budući se u Zadarsko, Bibinjskom i Biogradskom okruženju još donekle vozi freestyle i uz dobra poznanstva i animaciju ostalih, mislim da će se na državnom skupiti barem 10tak natjecateljata te tako oživiti ova disciplina i zainteresirati mlade. Eto za prvu ruku...

Go to topPage: 1234
Re:_POST_REPrivremeni rezultati kupa HR
Čipo 7.9.2011 23:50
...evo ažuriranog poretka nakon Voloskog. Hvala Marko! http://www.hukjd.hr/images/fbfiles/files/KupHR2011_poredak_3.zip
Privremeni rezultati kupa HR
Čipo 21.8.2011 22:20
Bok svima ! Zaslugom Marka Makeka (Hvala Marko!) u privitku dostavljam privremene rezultate Kupa HR pa prije nego iste objavimo kao službene i potvrdi ih tajnik UKJD Bojan pozivam sve da daju s...
_POST_REPrivremeni rezultati kupa HR
Čipo 29.8.2011 22:43
Pozdrav svima evo i novog ažuriranog poretka kojeg je poslao MArko nakon Podstrane. http://www.hukjd.hr/images/fbfiles/files/KupHR2011_poredak_2.zip
_POST_RERe:Kalendar regata HR kup 2011
ssrecko 5.4.2011 18:34
Slažem se s Borkom u svezi GT31 (ili BGT31) @Chipo, odlično u svezi daske ZAKON SVE 5 :P
Re:Privremeni rezultati kupa HR
Marko CRO169 22.8.2011 19:04
Dakle kako i piše ispod tablice, a sukladno pravilima koje smo usvojili, u poretku su samo natjecatelji koji su na dan kada sam slagao poredak bili identificirani kao verificirani natjecatelji pri...
Re:Kalendar regata HR kup 2011
Čipo 3.11.2010 13:07
Sukladno tome je na skupštini HUKJD i izmijenjen prijedlog pravilnika tako da će se na tim regatama moći za slalom registrirati kao i ranije 2 daske i 4 jedra a za speed još jedna dodatna daska sa...
Više...

Chat

Smileys Chat povijest Chat

Zadnja poruka prije 4 mjeseca

Makek, Marko: objavljen je NOR za Neretva OPEn 2017
Makek, Marko: Objavljen je NOR za PH u slalomu u Vignju 2017.
Makek, Marko: Objavljen je NOR za ČIRINGITO KUP 2017
Makek, Marko: objavljen NOR za Kup Podstrane 2017
Makek, Marko: objavljen NOR za King of the South 2016
Makek, Marko: Regata MURTER OPEN 2016 je otkazana.
Makek, Marko: objavljen je NOR za Murter
Makek, Marko: potvrđeno održavanje regate u Voloskom za 24. i 25.2016.
Makek, Marko: Regata VOLOSKO OPEN 2016 odgođena za rezervni termin!
Makek, Marko: Objavljen je NOR za Voloesko OPEN 2016
Makek, Marko: Objavljen je NOR za Neretvu!
Makek, Marko: Objavljen je NOR za Podstranu!
Čipčić-Bragadin, Hrvoje: Zadnji dan regate zapuhala je bura i u teškim uvjetima nepredvidljivog nervoznog vjetra od 15-30 čv odvoženo je ukupno 6 slaloma a ključan je bio izbor opreme. Rezultati 1. Ante Berlengi, 2. Luka Mratovic , 3. Marko Sekulić....potpuni rezultati slijede. Pohvale organizatoru na super organiziranoj regati, večerama i druženju. Sljedeća regata u kalendaru je DP u Vignju od 24.-28.5. a nakon toga Svjetsko prvenstvo u Bolu od 6.-11.6.
Čipčić-Bragadin, Hrvoje: Prvi dan regate završio je bez službenih rezultata uz jugozapadnjak 8-15 čv koji je bio dovoljan samo za trening. U nedjelju je sastanak natjecatelja u 8:30 a prvi mogući start u 9:00 sati a prognoza izgleda obećavajuća.
Makek, Marko: Regata u Srimi odgođena za rezervni termin!

Samo registrirani korisnici mogu slati poruke.

Sljedeće regate

Nema nadolazećih regata.

Kalendar natjecanja

Studeni 2017 Prosinac 2017
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Login