Welcome, Guest
Please Login or Register.    Lost Password?

Kalendar regata HR kup 2011
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1234
TOPIC: Kalendar regata HR kup 2011
Čipo
Moderator
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male hrvoje.cipcic.bragadin hrvoje@c-b.hr Location: Zagreb Birthday: 08/01
Re:Kalendar regata HR kup 2011 7 Years ago Karma: 1
Molio bih klubove organizatore da se izjasne o željenim terminima za regate za sljedeću godinu tako da to stignemo dogovoriti do 1.11. do kada se moraju prijaviti regate HJS-u.

Razgovarao sam sa Tonijem iz Bola i on mi je potvrdio da je KJD Split zainteresiran za termin na Bolu krajem lipnja (kad su praznici) te da već imaju sponzora (Blue sun od Andabake) koji je voljan sponzorirati PWA slalom event na Bolu. Roni Marinković je trenutno na Syltu gdje pokušava dogovoriti realizaciju PWA regate na Bolu sa čelnicima PWA. Čim ću imati detaljnije informacije podijeliti ću ih sa Vama.

Imali želja za organizaciju državnih prvenstvava u nekoj od tri discipline ili i u speedu ako to usvojimo za sljedeću godinu?

Čipo

The administrator has disabled public write access.
bibinje
Fresh Boarder
graphgraph
Re:Kalendar regata HR kup 2011 7 Years ago Karma: 0
Što se tiće freestyle-a, Kjd-Bibinje bi preuzeo organizaciju državnog prvenstva.

Last Edit: 2010/09/28 09:38 By bibinje.
Čipo
Moderator
graph
Gender: Male hrvoje.cipcic.bragadin hrvoje@c-b.hr Location: Zagreb Birthday: 08/01
Re:Kalendar regata HR kup 2011 6 Years, 12 Months ago Karma: 1
KJD Bol se nude sa organizacijom, ovaj četvrtak imaju sastanak i dogovor sa O`Neillom kao glavnim sponzorom tako da od njih očekujem službeni zahtjev. Bilo bi dobro da KJD Bol i Split uskalde termine tako da možda imamo dvije regate na Bolu. Kada se varijanta sa organizacijom ispred škola pokazala odličnom, nije više nuižno da bude početkom 6. mj. već se može rastegnuti i do početka 7. mj kad još uvijek nije prevelika gužva. Do obje škole (Tony i Tomaž) se može doći vrlo blizu autom da se iskrca oprema.

crumpo
Fresh Boarder
graphgraph
Re:Kalendar regata HR kup 2011 6 Years, 11 Months ago Karma: 0
Smatram da ideja o "B-diviziji" nije promašena već da je samo treba razraditi, pa ću pokušati iznijet svoje viđenje ovog prijedloga.

- natjecaje u "B-divizija" može biti, ovisno o želji organizatora, 1 hour race, 1/2 hour race, log distance ili nekakva varijacija. Bitno je da se početnicima pruži prilika da se natječu i da nešto naprave konkretno u tom natjecanju. U klasičnom slalomu početnici tek startaju, a prvi završavaju utrku što frustrira i jedne i duge. Primjeri Mađara i Bele sa slabom opremom su potpuno promašeni jer je u oba slučaja riječ o starim iskusnim takmičarima koji imaju puno regata u nogama, a sve elemente slaloma imaju u malom prstu. Početnik koji ulazi u utrke glisira i pravi kakve-takve okrete, a tko nezna odradit start i napravit okret između 3 daske i bove jednostavno nema šta radit u slalomu jer osim što nepotrebno odužuje utrke predstavlja realnu opasnost kako za sebe tako i za druge.

- "B-divizija" sama po sebi bi bila namjenjena natjecateljima koji i tako po regatama namogu niti sanjati o osvajanju nagrada pa sam siguran da posjećenost nebi uopće ovisila o nagradnom fondu.

- Nema inkakvog razloga da ako regata traje 3 dana i ako 3 dana puše da se svaki dan ne odvozi po 1 plov i rezultati se na kraju zbroje.

- Činjenica je da je na 1hour race regati i u Vignju i na Šimunima bilo puno natjecatelja (više nego na večini regata slaloma), a posebno je bilo puno domaćih natjecatelja koji inače ne nastupaju na slalom regatama. Jednako tako je zanimljiv velik broj juniora na državnom prvenstvu koji isto tako rijetko dolaze na regate slaloma.

- U Šimunima sam vidio natjecatelje s dakronskim jedrima i upravo je to ciljana skupina o kojoj bi kad govorimo o "B-diviziji" trebali razmišljati. Ja imam par klinaca od 10-13godina koji su savladali osnove i kojoma bi bio nevjerovatan doživljaj da u regati mogu odvoziti 1 ili 2 kruga, a gdje i na koji način to mogu napraviti? Takvih klinaca ima puno samo što ih nitko nevidi pa gube volju i nestaju.

- Regate "B-divizije" bi se trbale biti odvojene od slaloma i HR KUPA i njih bi trebali organizirati klubovi koji žele imati više regata (1 za HR KUP, a ostale za "B-diviziju") i klubovi koji se žele dokazati u organizacijskom smislu da bi mogli konkurirati za organizaciju regate HR KUPA.

HR KUP bi trebao biti kup regata provjerenih organizatora čije regate zadovoljavaju određene kriterije.
Regata koja jedne godine ne zadovolji te kriterije treba izgubiti rang regate HR KUPA. To je jedini način da se podigne nivo kako pojedinačnih regata tako i HR KUPA u cjelini. A onda od regata iz HR KUPA bira se najbolja ili jedna od najboljih za organizaciju DRŽAVNOG PRVENSTVA.
Onda nam se nebi mogla dogoditi da regata koja par godina nije bila u KUPU dobije DP i organizira ga onako tragično kao ove godine.
Apsolutno podržavam osnivanje svakog kluba i svakom treba i bih pomogao, ali mi je smiješno da tek osnovani klub dobije organizaciju DRŽAVNOG, pored puno većih i organiziranijih klubova.
Ne govorim to jer sam predsjednik Kluba "eol.com.hr" koji je organizator 3 g. zaredom regate "Neretva open - Luka Ploče", jer smatram da KJD Split ima prednost organizirati DP 2011.g. ukoliko oni to žele.
Kjd Split je ove godine organizirao dvije velike i lijepe regate, a učinjena im je velika nepravda oduzimanjem termina u 6.mj. što su oni vrlo gentlmenski prihvatili i mislim da smo im svi mi veliki dužnici. A, novo osnovani klubovi neka uče uz KJD Split ili neka organiziraju regate "B-divizije".
"Neretva open - Luka Ploče" je regata koja ima pouzdane sponzore, provjerenu organizaciju i spot koji definitivno zaslužuju DP, ali zbog prethodno navedenog, smatramo da KJD Split treba biti organizator DP-a 2011.g., a mi ćemo dati sve od sebe da dobijemo organizaciju DP-a 2012.g.

Marko CRO-133
Fresh Boarder
graphgraph
Re:Kalendar regata HR kup 2011 6 Years, 11 Months ago Karma: 1
Crumpo, nisam znao da vas klub ima volje za organizacijom DP-a u slalomu.

Ne vidim niti jedan razlog zasto DP ne bi bilo na Neretvi sljedece godine. To je samo stvar dogovora sa KJD-Splitom, a niti ne znam da li oni imaju zelju za Drzavnim u 2011? Ili mozda jos koji drugi klub?
Neretva je super spot (mozda cak bolji od Bola jer radi i na jugo i na buru), organizacija je uvijek bila super, atmosfera je super itd...

Ako bude kod vas DP, jedino sto treba promijenit je to da se ne kombinira sa formulom. Formula cesto "pojede" dobar vjetar na kojem bi se mogao vozit i slalom.

Pozdrav

crumpo
Fresh Boarder
graphgraph
Re:Kalendar regata HR kup 2011 6 Years, 11 Months ago Karma: 0
Smatram da mi na Neretvi moramo riješiti problem držanja narigovane opreme prije nego se odlučimo za organizaciju DP. Što bi do 2012.g. realno mogli i riješiti.

Go to topPage: 1234
Re:_POST_REPrivremeni rezultati kupa HR
Čipo 7.9.2011 23:50
...evo ažuriranog poretka nakon Voloskog. Hvala Marko! http://www.hukjd.hr/images/fbfiles/files/KupHR2011_poredak_3.zip
Privremeni rezultati kupa HR
Čipo 21.8.2011 22:20
Bok svima ! Zaslugom Marka Makeka (Hvala Marko!) u privitku dostavljam privremene rezultate Kupa HR pa prije nego iste objavimo kao službene i potvrdi ih tajnik UKJD Bojan pozivam sve da daju s...
_POST_REPrivremeni rezultati kupa HR
Čipo 29.8.2011 22:43
Pozdrav svima evo i novog ažuriranog poretka kojeg je poslao MArko nakon Podstrane. http://www.hukjd.hr/images/fbfiles/files/KupHR2011_poredak_2.zip
_POST_RERe:Kalendar regata HR kup 2011
ssrecko 5.4.2011 18:34
Slažem se s Borkom u svezi GT31 (ili BGT31) @Chipo, odlično u svezi daske ZAKON SVE 5 :P
Re:Privremeni rezultati kupa HR
Marko CRO169 22.8.2011 19:04
Dakle kako i piše ispod tablice, a sukladno pravilima koje smo usvojili, u poretku su samo natjecatelji koji su na dan kada sam slagao poredak bili identificirani kao verificirani natjecatelji pri...
Re:Kalendar regata HR kup 2011
Čipo 3.11.2010 13:07
Sukladno tome je na skupštini HUKJD i izmijenjen prijedlog pravilnika tako da će se na tim regatama moći za slalom registrirati kao i ranije 2 daske i 4 jedra a za speed još jedna dodatna daska sa...
Više...

Chat

Smileys Chat povijest Chat

Zadnja poruka prije 2 mjeseca

Makek, Marko: objavljen je NOR za Neretva OPEn 2017
Makek, Marko: Objavljen je NOR za PH u slalomu u Vignju 2017.
Makek, Marko: Objavljen je NOR za ČIRINGITO KUP 2017
Makek, Marko: objavljen NOR za Kup Podstrane 2017
Makek, Marko: objavljen NOR za King of the South 2016
Makek, Marko: Regata MURTER OPEN 2016 je otkazana.
Makek, Marko: objavljen je NOR za Murter
Makek, Marko: potvrđeno održavanje regate u Voloskom za 24. i 25.2016.
Makek, Marko: Regata VOLOSKO OPEN 2016 odgođena za rezervni termin!
Makek, Marko: Objavljen je NOR za Voloesko OPEN 2016
Makek, Marko: Objavljen je NOR za Neretvu!
Makek, Marko: Objavljen je NOR za Podstranu!
Čipčić-Bragadin, Hrvoje: Zadnji dan regate zapuhala je bura i u teškim uvjetima nepredvidljivog nervoznog vjetra od 15-30 čv odvoženo je ukupno 6 slaloma a ključan je bio izbor opreme. Rezultati 1. Ante Berlengi, 2. Luka Mratovic , 3. Marko Sekulić....potpuni rezultati slijede. Pohvale organizatoru na super organiziranoj regati, večerama i druženju. Sljedeća regata u kalendaru je DP u Vignju od 24.-28.5. a nakon toga Svjetsko prvenstvo u Bolu od 6.-11.6.
Čipčić-Bragadin, Hrvoje: Prvi dan regate završio je bez službenih rezultata uz jugozapadnjak 8-15 čv koji je bio dovoljan samo za trening. U nedjelju je sastanak natjecatelja u 8:30 a prvi mogući start u 9:00 sati a prognoza izgleda obećavajuća.
Makek, Marko: Regata u Srimi odgođena za rezervni termin!

Samo registrirani korisnici mogu slati poruke.

Sljedeće regate

Kalendar natjecanja

Rujan 2017 Listopad 2017
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Login